Tattoosta Tattoosta

En Güzel Dövme ModelleriDövme Modelleri Tattoo Models

Anchor tattoo (Çapa Dövmeleri)

Anchor tattoo (Çapa Dövmeleri)

Dövme; dünya çapında hemen hemen herkesin bildiği ve gitgide yaygınlaşan bir vücut aksesuarıdır. Kimileri acısından korksa da; kimileri acaba aynı şeyi görmekten sıkılır mıyım diye düşünse de dövme yaptıran kişi  sayısı artmakta ve hatta insanlar bir dövmeyle bile yetinmemektedir. Dövmenin kendi içinde daha çok yaygın olan ve talep gören modelleri vardır. Dövme modelleri arasından Anchor Tattoo hakkında önerilerimizi bu sayfada elimizden geldiğince sizlere sunduk.
Anchor Tattoo (Çapa Dövmeleri) anchor tattoo

Anchor tattoo (Çapa Dövmeleri) Modelleri

Genelde küçük olarak kullanılan çapa dövmesine birçok insanda rastlamak mümkün. Çapa denizde çıkan dalga ve benzeri unsurlar sonucu oluşan dengesizliği korumak ve gemiyi yerinde tutmak için kullanılan araçtır. Denizcilikte çok önemli bir konumda olan çapa gemilerin vazgeçilmezlerinden biridir. Anchor Tattoo eskiden denizcilikle uğraşan kaptan ve miço benzeri kişilerin kendini belli ettirmek için yaptırdıkları bir dövme figürüydü fakat şu anda birçok insanda çapa dövmesine rastlayabiliyoruz. Denizi seven kişilerin vücudunda da rastlayabildiğimiz çapa dövmesinin kullanım sayısı çok fazladır. Ayrıca çapa dövmesinin yaygın olmasının bir diğer nedeni ise vücutta estetik durmasıdır. Şeklinden kaynaklı olan bu estetiklik dövmeyi kendine çeken unsurlardan bir tanesidir.

Anchor Tattoo (Çapa Dövmeleri) çapa dövmeleri erkek

Çapa dövmesinin deniz haricinde de anlamları bulunmaktadır. Örnek olarak bu anlamlardan bir tanesi kırılmış bir kalptir. Çapa dövmesi kırılmış ve umudunu yitiren bir kalbi temsil eder. Genellikle kol ve bacaklara yapılan bu dövme küçük tarzda kullanılır. Yeni bir başlangıç yapmak isteyen insanlarında sıklıkla kullandığı çapa dövmesi yeni başlangıçları da temsil etmektedir. Renkli ve renksiz olarak kullanılabilen çapa dövmesi iki türlü de ortaya çok hoş görüntüler çıkarmaktadır. Ayrıca çapa dövmesinin etrafında yapacağınız kırık bir kalp çektiğiniz aşk acısını yansıtabilir. Bu tür açılardan kullanılmaya çok yatkın olan Anchor Tattoo güzel dövmelerin arasında yer almaktadır.

Anchor Tattoo (Çapa Dövmeleri) çapa dovme modelleri Anchor Tattoo (Çapa Dövmeleri) çapa dövmesi Anchor Tattoo (Çapa Dövmeleri) denizci capası Anchor Tattoo (Çapa Dövmeleri) denizci dövmesiAnchor Tattoo (Çapa Dövmeleri) bilekte çapa dövmeleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir