Tattoosta Tattoosta

En Güzel Dövme ModelleriDövme Modelleri Tattoo Models

Dragon Tattoo (Ejderha Dövmeleri)

Dragon Tattoo (Ejderha Dövmeleri)

      Dragon Tattoo yani Türkçedeki anlamıyla ejderha dövmeleri bugünkü konumuz olacak. Ejderhalar, özellikle Japon efsanelerinde sıkça rastladığımız fantastik ve destansı yaratıklardır. Efsanelere göre insanlara yardım eden iyi olanları da vardır; insanları öldüren, onları köle yapan kötü olanları da mevcuttur. Ejderhaların bu popülaritesinin kaynağında sadece efsaneler değil günümüzde gittikçe gelişen film endüstrisinin de payı büyüktür. Son zamanlarda ise Yüzüklerin Efendisi’nden önceki kısmı anlatan Hobbit adlı filmde ve Game Of Thrones adlı dizide ejderhalar tekrar gündeme çıkmıştır. Bu da onlara duyulan hayranlığı arttırarak, ejderha dövmelerini çoğaltmıştır.

Dragon Tattoo (Ejderha Dövmeleri) Ejderha dövmeleri

Dragon Tattoo (Ejderha Dövmeleri) Modelleri

Tabi ki ejderhalara duyulan ilgi bu kadar fazla iken bunun dövmelere yansımaması da beklenemezdi. Hatta yine film endüstrisi ‘Ejderha Dövmeli Kızı’ yayınlayarak bu ilgiye destek olmuştur. Ama bir dövme olarak ejderhanın kullanılması tıpkı efsaneleri kadar eskiye dayanır. Tarihteki en gizemli yaratıkların başında gelen ayrıca sadece Japonlarda değil hemen hemen her kültürde bir benzeri olan ejderhalar mitolojisinde ya da efsanesinde olsun olmasın bütün dünya tarafından bir vücut aksesuarı olarak büyük ilgi görmüştür. Anlamına baktığımızda ise uzun ömür, bilgelik, sonsuzluk ve dünyalar arasında dolaşmak başta gelenlerdir. Aynı zamanda gizem ve kişinin güçlülüğünü de simgeler. Bir başka tercih edilme nedeni de dövmenin etkileyiciliğidir.

Dragon Tattoo (Ejderha Dövmeleri) Dragon tattoo

Dragon Tattoo daha çok erkekler arasında yaygın olmaktadır ancak bu dövmeye kadınların da ilgisi gün geçtikçe artmaktadır. Vücut bölgesi fark etmeksizin her bölgeye değişik boyutlarda ve renklerde yapılabilir. Yaygın olarak görüldüğü yerler ise omuz ve sırttır. Her dövme özel çaba ve zaman ister ancak ejderha dövmesine gösterilmesi gereken özen diğerlerinden daha fazladır. Renk, bölge ve ejderhanın şekli yaptıracak kişinin isteğine göre iyi belirlenmeli ve ‘beğenmezsem sildiririm’ düşüncesiyle yapılmamalıdır. Evet, dövme zor ve belki acı verici bir süreçten sonra ortaya çıkmaktır ama bu sürecin sonunda ortaya çıkan sadece vücudunuz için bir aksesuar değil, bir sanattır. Bu sanat belki de en iyi ejderha dövmelerinde belirgin hale gelir.

Dragon Tattoo (Ejderha Dövmeleri) Dragon tattoo designDragon Tattoo (Ejderha Dövmeleri) Ejderha dövmeleri ve anlamlarıDragon Tattoo (Ejderha Dövmeleri) Ejderha dövmesiDragon Tattoo (Ejderha Dövmeleri) Japanese dragon tattooDragon Tattoo (Ejderha Dövmeleri) Tribal dragon tattoo

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir