Tattoosta Tattoosta

En Güzel Dövme ModelleriDövme Modelleri Tattoo Models

Eagle Tattoo (Kartal Dövmeleri)

Eagle Tattoo (Kartal Dövmeleri)

Dövme; dünya çapında hemen hemen herkesin bildiği ve gitgide yaygınlaşan bir vücut aksesuarıdır. Kimileri acısından korksa da; kimileri acaba aynı şeyi görmekten sıkılır mıyım diye düşünse de dövme yaptıran kişi  sayısı artmakta ve hatta insanlar bir dövmeyle bile yetinmemektedir. Dövmenin kendi içinde daha çok yaygın olan ve talep gören modelleri vardır. Dövme modelleri arasından  Eagle Tattoo hakkında önerilerimizi bu sayfada elimizden geldiğince sizlere sunduk.

Eagle Tattoo (Kartal Dövmeleri) eagle tattoo desing

Eagle Tattoo (Kartal Dövmeleri) Modelleri

Hiçbir zaman modası geçmeyen dövme modellerinden biri eagle tattoodur. Gerekse güçlü hayvan kişiliği nedeniyle gerekse ülkemizin en büyük spor kulüplerinden biri olan Beşiktaş’ın sembolü sebebiyle en sık yaptırılan dövmelerden biridir. Beşiktaş sempatizanları için Eagle Tattoo harika bir seçim olacaktır. Hayatımızın sonuna kadar vücudumuzda taşıyacağımız kartalı kısa bir şekilde anlatırsak; Kartallar diğer uçan yırtıcılara göre daha büyük ve daha güçlüdür. Diğer yırtıcı kuşlara benzer olarak kaslı bacakları ve güçlü pençeleri vardır. Bu yırtıcı hayvan en yükseğe uçan kuş türüdür. Böyle bir kartal dövmesi “yırtıcı ve güçlü olan” anlamına gelmektedir. Aynı zamanda yüksekten uçuşu da asalet anlamını gösterir.

Eagle Tattoo (Kartal Dövmeleri) eagle head tattoo

Kartal dövmesinin ve sembolünün ne anlama geldiğine bakarsak, binlerce yıl önceden günümüze farklı topluluklarca, farklı amaçlar ile kullanıldığını görürüz. Genel olarak güç, hakimiyet, özgürlük, şans, berraklık, odaklanma, maneviyat gibi anlamlara gelmektedir. Kartal dövmesine başka modeller de ekleyerek daha farklı anlamlar yüklemek mümkündür.
Eagle tattooyu büyük, küçük, tribal ve renkli olmak üzere sırtınıza, omuzuna ve kolunuza rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Renk olarak yine Beşiktaş nedeniyle en çok siyah ve beyaz renkleri bulunur. Eagle tattoonuzu yaptırmadan önce acele etmemelisiniz, çünkü kartal dövmesi fazla detaylı bir dövme olabileceği için işinin bilincinde olup kaliteli iş yapan birini bulmanız gerekmektedir. Tabi ki de bu dövmeyi, işinin bilincinde olduğu kadar hijyenik koşullara uygun bir dövme salonu da bulunan bir sanatçısına yaptırmalısınız.

Eagle Tattoo (Kartal Dövmeleri) eagle tattoos Eagle Tattoo (Kartal Dövmeleri) kartal dövme Eagle Tattoo (Kartal Dövmeleri) kartal dövmeleri Eagle Tattoo (Kartal Dövmeleri) kartal dövmesi Eagle Tattoo (Kartal Dövmeleri) kartal dövmesi tribal

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir