Tattoosta Tattoosta

En Güzel Dövme ModelleriDövme Modelleri Tattoo Models

Elephant Tattoo (Fil Dövmeleri)

Elephant Tattoo (Fil Dövmeleri)

Dövme; dünya çapında hemen hemen herkesin bildiği ve gitgide yaygınlaşan bir vücut aksesuarıdır. Kimileri acısından korksa da; kimileri acaba aynı şeyi görmekten sıkılır mıyım diye düşünse de dövme yaptıran kişi  sayısı artmakta ve hatta insanlar bir dövmeyle bile yetinmemektedir. Dövmenin kendi içinde daha çok yaygın olan ve talep gören modelleri vardır. Dövme modelleri arasından Elephant Tattoo hakkında önerilerimizi bu sayfada elimizden geldiğince sizlere sunduk.

Elephant Tattoo (Fil Dövmeleri) Elephant tattoos

Elephant Tattoo (Fil Dövmeleri) Modelleri

Dövmelerinin de kendi aralarında farklı modelleri vardır. Genel olarak hayvan modelleri yoğun ilgi görmektedir. Bu modellerin arasından ise Elephant Tattoo yani fil dövme modeli diğerinden daha dikkat çekicidir ve daha çok tercih edilenidir. Fil en büyük kara hayvandır. Doğu ülkelerinde farklı anlamlar da taşımaktadır. Örneğin Hindistan’da çok önemli tanrılardan (lord ganesh) biridir. Filler yüzyıllar boyunca insanlar tarafından nakliye, savaş gibi alanlarda kullanılmıştır. Hatta ipek yolunun en gözde taşıma aracıdır. O zamanlarda bile tüccarlar hayvanlarına olan sadakatlerini göstermek için vücutlarına fil dövmesi yaptırıyorlardı. Filler katıldıkları çoğu savaşı düşmana verdikleri korkuyla bitiriyorlardı. Bu sebeple antik çağda insanlar fillere duydukları hayranlıklarını yine onları vücutlarına işleyerek gösterdi. Günümüzde ise sürekli beraber yaşamaları sebebiyle sadakat, güç, vefa ve uzun ömürü ifade etmektedir.

Elephant Tattoo (Fil Dövmeleri)

Vücudun her bölgesine çeşitli boyutlarda yapılabilmektedir. Daha çok kadınlar doğurganlık anlamında kullanmaktadır. Ancak fil dövmesi yaptıran erkekler de az değildir. Her dövme de olduğu gibi sonradan daha acılı ve uzun bir sildirme süreci geçirmemek için her şeyden önce yapılacak dövmeye ve yerine iyi karar vermek gerekir.

Elephant Tattoo (Fil Dövmeleri) Elephant tattoo modelsElephant Tattoo (Fil Dövmeleri) Fil dövmeleriElephant Tattoo (Fil Dövmeleri) Fil dövme modelleriElephant Tattoo (Fil Dövmeleri) Fil dövmesiElephant Tattoo (Fil Dövmeleri) Fil dövmesi modelleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir