Tattoosta Tattoosta

En Güzel Dövme ModelleriDövme Modelleri Tattoo Models

Henna Tattoo (Kına Dövmeleri)

Henna Tattoo (Kına Dövmeleri)

Dövme; dünya çapında hemen hemen herkesin bildiği ve gitgide yaygınlaşan bir vücut aksesuarıdır. Kimileri acısından korksa da; kimileri acaba aynı şeyi görmekten sıkılır mıyım diye düşünse de dövme yaptıran kişi  sayısı artmakta ve hatta insanlar bir dövmeyle bile yetinmemektedir. Dövmenin kendi içinde daha çok yaygın olan ve talep gören modelleri vardır. Dövme modelleri arasından  Henna Tattoo hakkında önerilerimizi bu sayfada elimizden geldiğince sizlere sunduk.

Henna Tattoo (Kına Dövmeleri) Henna tattoos

Henna Tattoo ( Kına Dövmeleri ) Modelleri

Son dönemlerde yaygınlaşmaya başlayan Henna Tattoo modelleri özellikle kadınlar tarafından sıklıkla yaptırılıyor. Geleneksel bir havası olan henna dövme modellerinin elle tutulur bir kitlesi var. Çoğu yerde hint dövmesi diye geçen henna dövme modelleri ilginç desenlerin bir araya gelmesiyle oluşuyor. Kına şeklinde yaptırılan dövme hint kınası olarak ortaya çıkmıştır. Genellikle kahverengi olarak yaptırılan henna dövmeleri günümüzde çeşit çeşit renklerde yaptırılmaktadır. Henna Tattoo modellerinin anlamlarından bazıları şunlardır; umut, sevgi, bereket, sağlık ve bilgelik. Taşıdığı anlam bir yana çoğu insan henna dövme modelini vücutta dururken ortaya çıkardığı görüntü için tercih ediyor. Çoğu kişi tarafından el ve ayak bölümüne yapılan henna dövme modeli bazı insanlar tarafından vücudun farklı yerlerine de yapılmaktadır.

Henna Tattoo (Kına Dövmeleri) Henna tattoo

Henna Tattoo modelleri diğer çoğu dövmeden farklı olarak geçici dövme olarak yaptırılmaktadır. Doğu tarafında daha çok tercih edilen henna dövme modeli kına gecelerinde ve düğünlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ülkemizde çok sık rastlanmayan bir dövme türü olup ülkemizdeki gençlerin kullanmadığı bir dövmedir. Görünüşü bütün el yada bütün ayağı kapladığı için büyük bir dövme çeşitidir. Eğer henna dövmesini yaptırmak istiyorsanız ve İstanbul’da yaşıyorsanız kapalı çarşı gideceğiniz yer olacaktır. Kapalı Çarşı’da birçok dövme salonları henna dövme modelini yapmaktadır.

Henna Tattoo (Kına Dövmeleri) Henna tattoo designs

Henna dövme modeli vücudun büyük bir kısmını kapladığından bu dövme modelinden çabuk sıkılabilirsiniz ama bu dövme genelde geçici olarak yaptırıldığı için yaptırmadan önce fazla düşünmenize gerek yoktur. Sempatik bir dövme modeli olan henna dövme modeli çoğu kişiden onayını almıştır yaptırmaktan çekinmemelisiniz.

Henna Tattoo (Kına Dövmeleri) Henna tattoo modelsHenna Tattoo (Kına Dövmeleri) Kına dövmeleriHenna Tattoo (Kına Dövmeleri) Kına dövmesiHenna Tattoo (Kına Dövmeleri) Kına dövme modelleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir