Tattoosta Tattoosta

En Güzel Dövme ModelleriDövme Modelleri Tattoo Models

Mandala Tattoo (Mandala Dövmeleri)

Dövme; dünya çapında hemen hemen herkesin bildiği ve gitgide yaygınlaşan bir vücut aksesuarıdır. Kimileri acısından korksa da; kimileri acaba aynı şeyi görmekten sıkılır mıyım diye düşünse de dövme yaptıran kişi  sayısı artmakta ve hatta insanlar bir dövmeyle bile yetinmemektedir. Dövmenin kendi içinde daha çok yaygın olan ve talep gören modelleri vardır. Dövme modelleri arasından  Mandala Tattoo hakkında önerilerimizi bu sayfada elimizden geldiğince sizlere sunduk.

Mandala Tattoo (Mandala Dövmeleri) mandala tattoos

Mandala Tattoo (Mandala Dövmeleri) Modelleri

Mandala, hayat çemberini yani sonsuzluğu ifade eder. Hinduizm ve budizmde evrenin yapısını simgelediği düşünülür. Birey ile evrenin bütünlüğünü vurgular. Mandala tattooda ise mandala sanatının incelikleri, simgeleri vücuda taşınır. 40 bin yıl önce bile mağara duvarlarında benzerlerine rastlanan bu figür günümüzde gittikçe insan vücutlarında da yaygın hale gelmektedir.  Mandala denince akla çiçek formları akla gelir. Çiçekler ise kadınlığı ve yeni fikirleri akla getirir. Çiçek dışında kullanılan arı ve kelebek gibi semboller ise bolluk ve berekete dikkat çeker. Aşiret dövmesi de denir; güneş, ay ve benzeri gök cisimleri de çok kullanılır.

Mandala Tattoo (Mandala Dövmeleri) little mandala tattoo

Mandala dövmelerinde asıl dikkat çekmemiz gereken konu yapım aşamasıdır. Bu aşama birçok işlemi olan zorlu bir süreçtir. Çünkü çok detaylı bir dövmedir. Her dövmeci yapamayabilir. Bu dövmeye karar verdiğiniz anda dövme salonunuzu dikkatli seçmelisiniz. Bu dövmenin anlam aralığı çok geniştir. “Ben ve çevremdekiler” anlamına da gelebilir, bir enerjiyi de simgeleyebilir. Metafizikten meditasyona her konuda anlamlar içeren bu dövme modeli son zamanlarda oldukça sık görülmeye başlandı. Göz alıcı bir dövmeli arıyorsanız Mandala Tattoo modelleri güzel birer seçim olacaktır.

Mandala Tattoo (Mandala Dövmeleri) mandala desenleri

Genelde kadınlarda görülen bu model, en sık omuz başlarında ve üst bacakta görülmektedir. Neredeyse başka hiçbir yere yaptırılmamaktadır. Ama bu klişeyi bozup, dövmenizi istediğiniz yere yaptırabilirsiniz. Mandala Tattoo modelinde de uygun öncelikle uygun bölge ve istek önemlidir. İnsanlar içlerine sinmeyen hiçbir dövmeyi vücutlarına yaptırmamalıdır. Kararsızlık iyi değildir, nasıl olsa sildiririm düşüncesi yanlıştır. Dövme duygu ve düşüncelerin bir yansımasıdır. Kişiye özeldir ve kişiye benlik katar.

Mandala Tattoo (Mandala Dövmeleri) mandala dövme

Mandala Tattoo (Mandala Dövmeleri) mandala dövmeleri

Mandala Tattoo (Mandala Dövmeleri) mandala örnekleri

Mandala Tattoo (Mandala Dövmeleri) mandala tattoo

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir