Tattoosta Tattoosta

En Güzel Dövme ModelleriDövme Modelleri Tattoo Models

Maori Tattoo (Maori Dövmeleri)

Maori Tattoo (Maori Dövmeleri)

Dövme; dünya çapında hemen hemen herkesin bildiği ve gitgide yaygınlaşan bir vücut aksesuarıdır. Kimileri acısından korksa da; kimileri acaba aynı şeyi görmekten sıkılır mıyım diye düşünse de dövme yaptıran kişi  sayısı artmakta ve hatta insanlar bir dövmeyle bile yetinmemektedir. Dövmenin kendi içinde daha çok yaygın olan ve talep gören modelleri vardır. Dövme modelleri arasından  Maori Tattoo hakkında önerilerimizi bu sayfada elimizden geldiğince sizlere sunduk.

Maori Tattoo (Maori Dövmeleri) Maori dövmesi

Maori Tattoo ( Maori Dövme ) Modelleri

Maori dövme modellerini tanımak için önce Maoriler kim onu bilmek lazım. 1500 yıl önce Doğu Pasifik’ten Yeni Zelanda’ya taşınan bir grup insana Maori dendi. Şu an genel nüfus içinde %15’lik bir dilimi oluşturuyorlar. Özgürlük düşkünlükleri ve savaşçılıklarıyla bilinirler. Dövme açısından da ilham verici eserlere sahiptirler ve mutlaka bir iki çizimlerine bakmanızı öneririz. Yeni Zelanda tarih ve kültürünü en iyi saklayan ülkelerden biridir. Onlar dövmeyi kutsal bir şey olarak görür.

Maori Tattoo (Maori Dövmeleri) Maori tattoo design

Son zamanlarda biz de onların dövmelerini çevremizde çok sık görmeye başladık. Genellikle erkeklerin kullandığı bu model çoğu zaman omuzdan bileğe kadar bir bütün halinde kol kaplama şeklinde görülür. Her zaman siyah ve gri tonlarında yaptırılan maori tattoo modeli, renkli tonlarda görülmez. Bu model son yıllarda çok popüler olmuştur. Bunun nedeni de dünyada; Dwayne Johnson, ülkemizde; Murat Boz gibi ünlülerin bu dövmeye sahip olması olabilir. İlk gördüğünüzde siz de bu dövmenin anlamsız çizgilerden oluştuğunu düşünmüş olabilirsiniz ancak durum böyle değildir. Maori Tattoo modelinde her çizgiye bile anlam yüklenmiştir.

Maori Tattoo (Maori Dövmeleri) Maori tattoo

Yapısı ve tarihi ile tribal tattoo modeline benzeyen bu dövmeler yapılma aşamasında iyi düşünülmelidir. Çünkü bu kadar devasa bir dövme, ileride pişman olunması halinde üstü kapatılamaz ya da sildirilemezdir. Lazer ile sildirme işlemi yapılsa bile iz kalma riski bulunur. Bu yüzden eğer bir Maori Tattoo modelini kolunuza yaptırmayı düşünüyorsanız tarihini araştırıp, iyi karar vermelisiniz.

Maori Tattoo (Maori Dövmeleri) Maori tattoo modelsMaori Tattoo (Maori Dövmeleri) Maori dövmeMaori Tattoo (Maori Dövmeleri) Maori band tattoo

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir