Tattoosta Tattoosta

En Güzel Dövme ModelleriDövme Modelleri Tattoo Models

Samurai Tattoo (Samuray Dövmeleri)

Samurai Tattoo (Samuray Dövmeleri)

Dövme; dünya çapında hemen hemen herkesin bildiği ve gitgide yaygınlaşan bir vücut aksesuarıdır. Kimileri acısından korksa da; kimileri acaba aynı şeyi görmekten sıkılır mıyım diye düşünse de dövme yaptıran kişi  sayısı artmakta ve hatta insanlar bir dövmeyle bile yetinmemektedir. Dövmenin kendi içinde daha çok yaygın olan ve talep gören modelleri vardır. Dövme modelleri arasından Samurai Tattoo hakkında önerilerimizi bu sayfada elimizden geldiğince sizlere sunduk.

Samurai Tattoo (Samuray Dövmeleri) Japanese samurai tattoo

 

Samurai Tattoo (Samuray Dövmeleri) Modelleri

Samuray, eski Japonya’da soylu sınıftaki ve hizmet eden asker demekti. Japonya’da bazı sebeplerden ötürü çıkan savaşların başında gelen isim genelde samuraylar oluyordu. Bu savaşlar toprak, din ve benzeri konulardan çıkıp çözüm yolu samuraylar olarak görülüyordu. Samuraylara göre korku diye bir şey yok      tu. Korkuyu yenen kişiler olduğu için dövmede samuraya yer vermek taşıdığı anlam açısından mantıklı bir tercih haline geliyor. Samuraylar kılıç ile, silah ile ya da silahsız olarak her türlü savaşabildiği için buradan çıkarılan anlamın önemi daha da büyüyor. Bu yüzden samuray dövmesinin size kattığı anlamlar büyük olacaktır. Samuray dövmesi aynı zamanda yanında bazı şekillere de yer verilerek yapılabiliyor. Örneğin Japonlara özgü sembolik ifade ile, kılıçla ve bunun gibi yan parçalarla birlikte kullanılabiliyor.

Samurai Tattoo (Samuray Dövmeleri) Samuray dövmesi

 

Samuray dövmesini yaptırırken yaptıracağınız vücut bölgesini de seçmek o kadar zor değil. Samuray dövmesi ister bacak, ister omuz, ister sırt olsun çoğu bölgede hoş bir görüntü ortaya çıkaran dövmelerden biridir. Ayrıca samuray dövmenizi bir at ile birlikte kullanmakta ortaya güzel görüntüler çıkarabilir. Bunun yanında samuray dövmesini tek başına kullanmak da çok estetik bir görüntü oluşturuyor. Samuray dövmesi ayrıca size sadakat, güç, hiçbir zaman vazgeçmeme anlamlarını da katıyor. Samuray dövmesi ayrıntılı bir dövme olduğu için yapımı zorlu bir süreçtir. Kaliteli bir dövmeci bulmak ile işe başlayabilirsiniz. Samuray dövmesini yaptırmadan önce düşünmeniz de gerekir çünkü büyük ve zahmetli bir dövme olduğu için samuray dövmesinden sıkılıp sildirmeniz çok zor olacaktır. Eğer sildirmeye karar verdiyseniz bu size çok acılı bir süreci de beraberinde getirecektir. Ama her şeyden öte samuray dövmesi çok estetik ve taşıdığı anlamlar yüzünden çok derin bir dövmedir. Sadakat ve azim gibi anlamlara da yer verdiği için iyi dövmeler sınıfına giriyor. Bu yüzden vücudunuza çekinmeden Samurai Tattoo yaptırabilirsiniz.

Samurai Tattoo (Samuray Dövmeleri) Samuray dövmeleriSamurai Tattoo (Samuray Dövmeleri) Samurai tattoosSamurai Tattoo (Samuray Dövmeleri) Samurai sword tattooSamurai Tattoo (Samuray Dövmeleri) Samurai mask tattooSamurai Tattoo (Samuray Dövmeleri) Samurai face tattoo

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir