Tattoosta Tattoosta

En Güzel Dövme ModelleriDövme Modelleri Tattoo Models

Sun Tattoo (Güneş Dövmeleri)

Sun Tattoo (Güneş Dövmeleri)

Dövme; dünya çapında hemen hemen herkesin bildiği ve gitgide yaygınlaşan bir vücut aksesuarıdır. Kimileri acısından korksa da; kimileri acaba aynı şeyi görmekten sıkılır mıyım diye düşünse de dövme yaptıran kişi  sayısı artmakta ve hatta insanlar bir dövmeyle bile yetinmemektedir. Dövmenin kendi içinde daha çok yaygın olan ve talep gören modelleri vardır. Dövme modelleri arasından Sun Tattoo hakkında önerilerimizi bu sayfada elimizden geldiğince sizlere sunduk.

Sun Tattoo (Güneş Dövmeleri) Güneş dövme

 

Sun Tattoo (Güneş Dövmeleri) Modelleri

Sun Tattoo insanlar tarafından çok kullanılan bir dövmedir. Hem siyah beyaz hem de renkli olarak güzel duran bu dövme vücudun birçok bölgesine yaptırılabilir. Vücudun birçok yerinde bulunan dövmeye en çok rastladığımız yer ise kolumuzun yukarı ön bölümüdür. Sun Tattoo yani Güneş Dövmeleri günümüze çok eskilerden gelmiştir. Birçok medeniyetin esaslarından biri olan güneş mısır, yunan, roma ve birçok eski medeniyetin baş tacı olmuştur. Güneş bir simge bir varlık olarak görüldüğü için güneşin anlamı büyüktür. Bazı kültürlerde güneşin doğuşu ve batışı, ölüm ve yeniden doğuşu simgelediği için güneş dövmesi yaptıran insanların bazıları bu anlam için yaptırmaktadır. Birçok din ve toplumu da himayesi altına alan güneşin taşıdığı anlamlar dinlere ve toplumlara göre de şekil gösterir. En çok yapılan güneş dövmeleri ise daire etrafında güneşin ışıklarını temsil eden, genellikle dış yöne doğru yönelmiş geometrik imgelerden meydana gelmektedir.

Sun Tattoo (Güneş Dövmeleri) Güneş dövme çeşitleri

 

Güneş bazı dövmelerde ise doğurganlık, canlılık, tutku ve cesareti temsil etmektedir. Eğer bunun gibi anlamları dövmenizde arıyorsanız kullanacağınız dövme güneş yani sun tattoo olabilir. Güneş dövmesi diğer birçok dövmede olduğu gibi yanında çeşitli şekillerle de kullanılabilir. Güneş dövmesi vücudun bazı yerlerinde minimalist dövme tarzında da kullanılabilir. Kulak arkası, ense ve bunun gibi çeşitli yerlerde minimalist dövme tarzında çok güzel duran güneş yani sun tattoo yaptırılmaya değer dövmeler arasında yer alıyor. Güneş dövmesini büyük küçük fark etmeksizin kaliteli bir dövmecide yaptırmanız gerekiyor. Hem de günümüzde bu dövmeciler bu kadar artmışken.

Sun Tattoo (Güneş Dövmeleri) Güneş dövme modelleri Sun Tattoo (Güneş Dövmeleri) Sun tattoo Sun Tattoo (Güneş Dövmeleri) Güneş dövmesi Sun Tattoo (Güneş Dövmeleri) Sun tattoo models

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir