Tattoosta Tattoosta

En Güzel Dövme ModelleriDövme Modelleri Tattoo Models

Wing Tattoo (Kanat Dövmeleri)

Wing Tattoo (Kanat Dövmeleri)

Dövme; dünya çapında hemen hemen herkesin bildiği ve gitgide yaygınlaşan bir vücut aksesuarıdır. Kimileri acısından korksa da; kimileri acaba aynı şeyi görmekten sıkılır mıyım diye düşünse de dövme yaptıran kişi  sayısı artmakta ve hatta insanlar bir dövmeyle bile yetinmemektedir. Dövmenin kendi içinde daha çok yaygın olan ve talep gören modelleri vardır. Dövme modelleri arasından Wing Tattoo hakkında önerilerimizi bu sayfada elimizden geldiğince sizlere sunduk.

Wing Tattoo (Kanat Dövmeleri) angel wing

Wing Tattoo (Kanat Dövmeleri) Modelleri

Kanat dövmesi şu aralar popüler dövmeler arasında. Bu popülerliğin yanında iddialı bir dövmedir. Kanat dövmesi küçük olarak da, büyük olarak da tercih edilebilen dövmeler arasındadır. Küçük olarak tercih ederseniz ayak bileğine ensenize ve kolunuza yaptırabilirsiniz. Eğer büyük olarak tercih etmek isterseniz kanat dövmesinin yaptırılması en güzel olan vücut bölgesi sırt bölgesidir. Sırt bölgesinin yanında omuz kısmına da yayılan kanat dövmesinin çeşitli anlamları mevcuttur. Genellikle kadınlar tarafından tercih edilse de erkeklerde de görülme oranı fazla olan dövmelerden bir tanesidir. Kanat dövmesi genelde uçma özgürlüğü, arzu ve benzeri anlamları temsil eder fakat derinlere indikçe farklı anlamları da mevcuttur. Kanat dövmesinin farklı çeşitli modelleri de vardır. Bunlardan bazıları şu şekildedir; melek kanadı, kelebek kanadı, kuş kanadı, şeytan kanadı, ejderha kanadı ve benzeri kanatlar.

Wing Tattoo (Kanat Dövmeleri) kanat dövme

Kanatlar ayrıca farklı dövmeler ile birleştirerek bir bütün de oluşturabilir. Örnek olarak bir kalp ile birleştirilen Wing Tattoo ortaya çok güzel görüntüler çıkarır. Ayrıca at nalı, notalar, çiçek ve benzeri şekillerle de birlikte kullanılabilir. Kanat birçok toplumun mitolojisinde de yer almaktadır. Örnek olarak Yunan mitolojisinde Hermes’in kanatları vardır. Bu tarzda bir Wing Tattoo tanrının habercisi anlamına gelmektedir. Ayrıca özgürlüğü de temsil eden kanat dövmesinin insanlar tarafından en büyük yaptırılma sebeplerindendir. Sırt ve benzeri bölgelerde olan kanatlar insanlarda özgürlüğü istemeyi temsil etmektedir. Özgürlük aslında birçok dövme modelinin anlamında vardır. Çok geniş bir kavram olan özgürlük kavramını kanat dövmesinde yakalamak gayet güzel bir seçim olacaktır.

Wing Tattoo (Kanat Dövmeleri) kanat dövmeleriWing Tattoo (Kanat Dövmeleri) melek kanadı dövmeWing Tattoo (Kanat Dövmeleri) wings tattooWing Tattoo (Kanat Dövmeleri) wing tattoo

Wing Tattoo (Kanat Dövmeleri) kanat dövmesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir