Tattoosta Tattoosta

En Güzel Dövme ModelleriDövme Modelleri Tattoo Models

Wolf Tattoo (Kurt Dövmeleri)

Wolf Tattoo (Kurt Dövmeleri)

Dövme; dünya çapında hemen hemen herkesin bildiği ve gitgide yaygınlaşan bir vücut aksesuarıdır. Kimileri acısından korksa da; kimileri acaba aynı şeyi görmekten sıkılır mıyım diye düşünse de dövme yaptıran kişi  sayısı artmakta ve hatta insanlar bir dövmeyle bile yetinmemektedir. Dövmenin kendi içinde daha çok yaygın olan ve talep gören modelleri vardır. Dövme modelleri arasından  Kurt Dövmeleri hakkında önerilerimizi bu sayfada elimizden geldiğince sizlere sunduk.

Wolf Tattoo (Kurt Dövmeleri) kurt dövmeleri modelleri

Wolf Tattoo (Kurt Dövmeleri) Modelleri

Kendine has bir yaşam şekilleri ve güçlü yapılarıyla bilinen kurtlar, dövme modelleri arasında nerdeyse en çok tercih edilen modeldir. Kulakları kısa kafa yapıları büyüktür ve uzun kuyrukları vardır. Birden fazla renkte kurt türü vardır. Bu renkler krem, beyaz, gri, kızıl, sarı ve siyah renk olmaktadır. Böyle güzel ve güçlü bir canlının dövmesi de çok güzel olacaktır. Genellikle sadece kafa olarak yapılan Kurt Dövmeleri genellikle vücudun göğüs veya bacak kısmına yaptırılmaktadır.

 

Wolf Tattoo (Kurt Dövmeleri) kurt dövmeleri

Kurt dövmelerini sadece düz bir kafa modeli olarak düşünmek yanlış olur farklı olarak tribal ve geometrik olarak kurt dövmeleri de tasarlanabilir. Emin olun tasarlanan tribal, geometrik ve normal kurt dövme modelleri arasında çok fazla fark olacaktır.

 

Wolf Tattoo (Kurt Dövmeleri) basit kurt dövmeleri

Kurt dövmelerinde de diğer dövme modellerinde olduğu gibi dövme sanatçısı çok önemlidir. Güzel tasarlanmış ve dövme sanatçınızın hayal gücüyle güzelce harmanlanmış bir kurt dövmesi yapılan kişiye hoş ve güçlü bir görümüm kazandıracaktır.

 

Wolf Tattoo (Kurt Dövmeleri) Kurt dovmesi

Kurt Dövmelerinin Anlamları

Kurt dövmeleri geçmişten günümüze kadar kullanılan nerdeyse en yaygın motiflerden biridir. Kurt birçok kültürde önemli bir yere sahiptir. Özellikle Türk ve Kızılderili kültüründe çok önemli bir hayvandır. Kurtların aile bağlarının güçlü olması, sürüler halinde yaşaması ve sadakatli hayvanlar olması sebebiyle tarih boyunca insanlarda iyi bir görünüm oluşturmuşlardır. Ayrıca kurtlar yol gösterici özelliğine sahip olduklarından ruhsal kılavuz sembolü olarak kullanılmışlardır.

 

Wolf Tattoo (Kurt Dövmeleri) tattoo wolf

Kızılderili kültüründe de kurtlara büyük bir önem verilmiştir. Kızılderililerde kurt sembolü sadece kabilede adı geçen bilge, şaman gibi yani kabilede zekasıyla öne çıkan ve önderlik yapan kişiye verilirdi.

Wolf Tattoo (Kurt Dövmeleri) wolf tattoo

Türk mitolojisinden anlatılan bir destanda kurtların Türkler için ne kadar büyük bir anlama sahip olduğunu anlayacaksınız.

Bozkurt Destanı
Hun Ülkesinin kuzeyinde So adı verilen bir ülke vardı. Burada, Hunlarla aynı soydan olan Gök Türkler otururdu. Bir gün Göktürkler So Ülkesinden ayrıldılar. Bu sırada başlarında Kağan Pu adlı bir yiğit vardı. Kağan Pu’nun on altı kardeşi bulunuyordu. On altı kardeşten birinin annesi bir kurttu.

Annesi Göktürklerce en kutsal yaratıklardan biri olarak bilinen ve böyle kabul edilen bir kurt olduğu için delikanlı, rüzgârlara ve yağmura söz geçirir, bu iki kuvveti buyruğu altında tutardı.

Bununla beraber, So Ülkesindeki yurtlarından ayrılan Göktürkler düşmanlarının baskınına uğradılar.

Bu baskında düşmanlar bütün Gök Türkleri yok ettikleri gibi on altı kardeşten sadece birisi kurtulabildi. Kurtulan delikanlı annesi kurt olan idi.

Bu delikanlının da, birisi yaz diğeri de kış ilâhının kızı olan iki karısı vardı. Baskından sonra her ikisinden ikişer oğlu oldu. Zamanla kalabalıklaşıp çoğalan halk, çocuklardan en büyüğünü kendilerine Hakan seçtiler; o zamanki adı Göktürk dilinde değildi. Hakan seçilir seçilmez Göktürkçe olmayan bu adını bıraktı ve Türk adını aldı.

Ondan sonra Türk on kadınla evlendi, birçok çocukları oldu. İçlerinden Asena adını taşıyan biri hakanlık tahtına geçince boyun adı da Aşina oldu.

Wolf Tattoo (Kurt Dövmeleri) wolf-head-tattoo

Avrasya kültüründe sırların koruyucusu olarak ilişkilendirilir.

Japon kültüründe ise kurt insanların koruyucusu olarak kabul edilir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir